ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰

ثبت نام مدارس شاهد 1400

ثبت نام مدارس شاهد یکی از بهترین مدارس می باشد.این روزها انتخاب مدرسه به یکی از مهمترین دغدغه های والدین تبدیل شده است و والدین همیشه در تلاشند تا فرزندان خود را در مدرسه ای با بهترین امکانات آموزشی ثبت نام کنند. مدارس شاهد می توانند گزینه خوبی برای تحصیل فرزندان شما باشند.

ویژگی مدارس شاهد این است که این مدارس به منظور ارائه خدمات آموزشی با کیفیت برای فرزندان شهید و ایثارگر تأسیس شده اند اما در صورت وجود ظرفیت و احراز شرایط دانش آموزان عادی نیز ثبت نام می شوند. علاوه بر توجه به کیفیت آموزش ، از دیگر ویژگی های این مدارس توجه ویژه به برنامه های فرهنگی و فضای آموزشی مذهبی است.

مدارس شاهد هر ساله دانش آموزان شاهد و غیر شاهد را در سه مقطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم در سه دوره زمانی مختلف بصورت آنلاین و از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد به صورت آنلاین می پذیرند. پذیرش دانش آموزان در بین پایه های مدارس شاهد به صورت حضوری است و دانش آموزان باید با داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام به مدارس شاهد واقع در محل زندگی خود مراجعه کنند.

مدارس شاهد در ابتدای تأسیس فقط دانش آموزان شاهد از جمله فرزندان شهدا ، آزادگان ، جانبازان ، 50٪ به بالا را می پذیرفت ، اما در سال های اخیر به دلیل ظرفیت خالی این مدارس ، دانش آموزان غیر شاهد ثبت نام کردند.

ثبت نام فرزندان شاهد در این مدارس در صورت ارائه مدارک نهایی است اما دانش آموزان غیر شاهد در صورت کسب امتیازات لازم و تأمین شرایط تحصیلی می توانند در این مدارس ثبت نام کنند. در ادامه ، شرح کاملی از زمان ، نحوه و شرایط ثبت نام مدارس شاهد 1400-1401 را بیان خواهیم کرد.

زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400-1401

اگر قصد تحصیل در مدارس شاهد را دارید ، ابتدا باید از شرایط ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰ آگاه باشید تا اگر اجازه تحصیل در این مدارس را دارید ، می توانید در زمان مقرر نسبت به ثبت نام اقدام کنید. همانطور که در جریان هستید ثبت نام مدارس شاهد در پایه اول ابتدایی ، هفتم دبیرستان و پایه دهم دبیرستان در ماه آینده انجام خواهد شد و در صورت وجود ظرفیت ، در بین پایه ها ، امکان ثبت نام برای سال اول و دوم دبیرستان در مدارس شاهد وجود خواهد داشت.

دانش آموزان می توانند پس از مطالعه دفترچه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰ همراه با مدارک مورد نیاز ، اقدامات لازم را جهت ثبت نام انجام دهند. لازم به ذکر است که ثبت نام پایه های اول ابتدایی ، هفتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم از طریق سایت سجا انجام خواهد شد.

زمان بندی برای ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰ به شرح زیر است:

زمان بندی برای پایه اول ابتدایی : از 1 تا 25 خرداد

زمان بندی برای پایه هفتم متوسطه اول : از 22 خرداد تا 15 تیر

زمان بندی برای پایه دهم متوسطه دوم : از 1 تیر تا 25 تیر

زمان بندی زمان اعلام نتایج نهایی از طرف مدرسه : در اوایل ماه مرداد

برای مشاوره و راهنمایی درباره ثبت نام مدارس شاهد میتوانید با مشاوران مجموعه فرست مشاور از راه های زیر در ارتباط باشید.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰

داوطلبانی که برای ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰ تحصیل می کنند باید ابتدا به سایت saja.medu.ir مراجعه کنند و سپس کد ملی و شماره سریال شناسنامه را وارد کنند تا مراحل پیش ثبت نام انجام شود. البته پیشنهاد می شود داوطلبان قبل از تکمیل فرم ثبت نام خود ، ابتدا دفترچه ثبت نام 1400-1401 آموزشگاه شاهد را دریافت و مطالعه کنند تا از شرایط و ضوابط مطلع شوند.

دانش آموزانی که اولویت ایثارگری آنها کمتر از 50٪ و سایر اولویت ها باشد دانشجویان غیر شاهد نامیده می شوند. ثبت نام مدارس شاهد 1400-1401 برای این دانش آموزان در دو مرحله ثبت نام موقت و ثبت نام نهایی از طریق روش نمره گذاری از طریق سیستم saja.medu.ir انجام می شود.

ثبت نام در مدارس شاهد فرزندان شهدا ، آزادگان ، جانبازان 50٪ به بالا پس از پیش ثبت نام در سیستم سجا قطعی است اما دانش آموزان غیر شاهد باید امتیازات لازم را داشته و شرایط دیگر را نیز داشته باشند.

ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰

شرایط ثبت نام ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰

متقاضیان تحصیل در مدارس شاهد باید قوانین و شرایط عمومی ثبت نام را داشته باشند که در زیر شرح داده شده است:

 • داشتن صلاحیت اخلاقی و رفتاری
 • رعایت احکام شرعی و پوشش اسلامی کاملا مناسب با دوره تحصیلی و سن دانش آموزان
 • تعهد و پایبندی خانواده در حفظ کرامتها و ارزشهای اسلامی و تربیت بدنی
 • رعایت قوانین و مقررات انضباطی ، آموزشی و تربیتی شاهد و غیر شاهد
 • سکونت در منطقه تعیین شده برای متقاضیان ثبت نام دانشجویان شاهد و غیر شاهد

توجه داشته باشید که شرایط ذکر شده با بررسی سوابق آموزشی و تربیتی دانش آموز و با حضور دانش آموزان و والدین آنها انجام می شود که مسئولیت ثبت نام ورودی بر عهده کادر ثبت نام مدارس و ادامه تحصیل به عهده شورای مدرسه آنها است.

برای مشاوره و راهنمایی درباره ثبت نام مدارس شاهد میتوانید با مشاوران مجموعه فرست مشاور از راه های زیر در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای ثبت نام

پس از پیش ثبت نام مدارس شاهد ۱۴۰۰ و اعلام نتایج قبولی مدارس شاهد ، دانش آموزان محترم باید در ساعت مقرر شخصاً با مدارک لازم جهت ثبت نام در مدارس شاهد حضوری مدرسه قبولی مراجعه کنند و همچنین اطلاعات خود را از سیستم saja.medu.ir کامل کنند.

همچنین ، به دلیل محدودیت زمانی در ثبت نام قبل از ثبت نام و ثبت نام حضوری ، دانش آموزان و والدین باید مدارک لازم را برای ثبت نام در مدارس شاهد داشته باشند که شامل موارد زیر است:

 • کارت شناسایی دانش آموز همراه با کپی
 • کارت ملی دانش آموز همراه با کپی
 • · 12 قطعه عکس 4 * 3
 • مدارک محل زندگی و سکونت همراه قبوض منزل
 • سوابق تحصیلی دانش آموز به همراه مدارک تحصیلی سال قبل
 • مدارک احراز شرایط شاهد دانش آموز
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *