لیست شهر های پرستاری بدون کنکور

لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور

پرستاری بدون کنکور یکی از دغدغه هایی هست که اکثر داوطلبان رشته تجربی گرفتار آن هستند. شاید از اطزافیان و یا آشنایان در مورد رشته پرستاری بدون کنکور شنیده باشید و باعث تعجبتان شده باشد که چجور ممکنه این رشته جزء رشته های بدون کنکور باشد و اگر هست به دنبال لیست شهرهای پرستاری بدون کنکورهستید.

پرستاری بدون کنکور همانند سایررشته های پیراپزشکی بدون کنکور ممکن هست که ارائه شود که البته این مسئله به نظر وزارت بهداشت و نیاز به نیروی متخصص و کارآمد در طی سال دارد.

لیست شهر های پرستاری بدون کنکور

پرستاری یکی از مهمترین وظایف شغلی در زمینه درمان است که متقاضیان این رشته باید در زمینه اصول علمی و مهارتهای حرفه ای مراقبت ، درمان و آموزش بیماران آموزش دیده و ماهر باشند. در گذشته شاید داشتن تحصیلات دانشگاهی برای یک پرستار ضروری نبوده است ، اما امروزه پرستاران باید دارای مدرک دانشگاهی معتبر باشند ، بنابراین در سال های اخیر داوطلبان زیادی علاقه مند به تحصیل در رشته پرستاری هستند و به دنبال راهی برای ثبت نام در پرستاری هستند.

خوشبختانه رشته پرستاری در سطح دانشگاه در کلیه مقاطع تحصیلی ارائه می شود و در واقع داوطلبان می توانند از مقطع کاردانی پرستاری تا کارشناسی ارشد پرستاری به صورت آکادمیک در دانشگاه های وزارت بهداشت تحصیل کنند. البته باید بگوییم که شرایط پذیرش در رشته پرستاری در دانشگاه های مختلف و مقاطع مختلف متفاوت است و شرایط ویژه ای برای پذیرش دارد. در این مقاله ما میخوایهم شما رو با لیست شهر های پرستاری بدون کنکور آشنا کنیم.

ثبت نام پرستاری بدون کنکور

یکی از راه های ورود به رشته پرستاری که در سال های اخیر بسیار مورد توجه داوطلبان قرار گرفته ، ثبت نام بدون کنکور در رشته پرستاری است. شاید برای شما عجیب باشد که یکی از محبوب ترین رشته های علوم پزشکی بدون کنکور و بدون برگزاری هرگونه امتحانی ثبت شود ، اما در چند سال اخیر رشته پرستاری یکی از معدود رشته های کاردانی پزشکی بدون کنکور به عنوان پرستار پذیرفته می شود.

ثبت نام پرستاری بدون کنکور دارای شرایط اساسی و ضوابط پذیرش است که داوطلبان دارای شرایط زیر هستند:

شرایط ثبت نام پرستاری بدون کنکور

 • داوطلبان ثبت نام پرستاری بدون کنکور باید معدل قابل قبولی داشته باشند. حداقل معدل لازم برای ثبت نام در رشته پرستاری بدون کنکور 15 است. به عبارت دیگر ، تنها داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر هستند ، امکان ثبت نام بدون کنکور در رشته پرستاری را دارند.
 • فقط داوطلبان با حداقل سن 18 سال و حداکثر 25 سال مجاز به ثبت نام بدون کنکور در رشته پرستاری هستند. البته داوطلبان مردی که کارت پایان خدمت دارند ، قبل از پایان 27 سالگی فرصت ثبت نام بدون کنکور در رشته پرستاری را دارند.
 • دانشجویانی که بدون شرکت در کنکور و فقط بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه و رشته پرستاری شده اند ، باید دوره تعهد خدمت خود را 3 برابر مدت تحصیل خود بگذرانند. به این ترتیب دانشجویان پرستاری پس از اتمام دوره تعهد ، مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت می کنند.
 • ثبت نام پرستاری بدون کنکور یا براساس سوابق تحصیلی در مرحله اول ، بصورت آنلاین انجام می شود. متقاضیان باید با خواندن کتاب راهنمای ثبت نام پرستاری بر اساس سوابق تحصیلی ، ثبت نام خود را انجام دهند. مراکز ارزیابی و پذیرش داوطلبان ، براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه های مختلف ، مدارک و شرایط متقاضیان را بررسی کرده و دانشجویان را انتخاب می کنند.
لیست شهر های پرستاری بدون کنکور

روش ثبت نام در رشته ی پرستاری بدون کنکور

 • ثبت نام پرستاران بدون کنکور در دو مرحله انجام می شود. اولین مرحله شامل ثبت نام آنلاین و انتخاب دانش آموزان ثبت نام کننده است.
 • در مرحله دوم ثبت نام شما باید مصاحبه انجام دهید. در این مرحله ، داوطلبانی که ثبت نام آنها تأیید شده است ، باید در زمان مقرر در مصاحبه شرکت کنند. تأیید نهایی پذیرش داوطلبان به کسب نمره قبولی در مصاحبه توسط داوطلبان بستگی دارد. بنابراین بهتر است داوطلبان با آمادگی و اطلاعات کامل در مصاحبه شرکت کنند.
 • متقاضیان ثبت نام بدون کنکور پرستاری باید از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار باشند.
 • متقاضیان این فرصت را خواهند داشت که بدون کنکور در دانشگاه های دولتی و دانشگاه های شهریه پرداز در رشته پرستاری ثبت نام کنند. پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های مختلف بر اساس شرایط داوطلبان اندازه گیری می شود. داوطلبانی که موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه های روزانه می شوند می توانند بدون پرداخت شهریه تحصیلات خود را در رشته پرستاری ادامه دهند. داوطلبانی که در دانشگاه های شهریه پذیرفته می شوند ، ملزم به پرداخت شهریه خواهند بود.
 • برای مشاوره و راهنمایی درباره رشته های لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور میتوانید با مشاوران مجموعه فرست مشاور از راه هار زیر در ارتباط باشید.

لیست شهر های پرستاری بدون کنکور سال ۱۴۰۰

لیست شهر های پرستاری بدون کنکور ۱۴۰۰ منتشر شد. اگر علاقه مند به تحصیل بدون کنکور پرستاری هستید ، با شهرهایی که دانشگاه پرستاری بدون کنکور دارند تماس بگیرید. شهرهایی مانند تهران ، همدان ، شیراز ، تبریز ، اهواز ، … از جمله شهرهای پرستاری بدون آزمون ورودی هستند. هر ساله تعداد شهرهای پرستاری بدون کنکور افزایش می یابد و ظرفیت پذیرش بدون کنکور پرستاری افزایش می یابد.

دانشگاه پردیس خودگران دانشگاه تهران یکی از دانشگاه های دارای پذیرش بدون کنکور پرستاری است. دانشگاه علوم پزشکی پردیس خودگران در رشته پرستاری بدون کنکور و بدون آزمون جداگانه دانشجو می پذیرد.

علاوه بر دانشگاه پردیس دولتی ، دانشگاه های آزاد پرستاری بدون کنکور را نیز ارائه می دهند. اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کرده اید ، با توجه به پرداخت شهریه و بدون نیاز به آزمون مجدد یا بدون کنکور ، برای ثبت نام در رشته پرستاری اقدام کنید.

لیست شهر های پرستاری بدون کنکور

لیست شهر های پرستاری بدون کنکور به شرح زیر است:

 • دانشگاه پرستاری بدون کنکور علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران
 • دانشگاه پرستاری بدون کنکور آزاد اسلامی واحد دماوند
 • دانشگاه پرستاری بدون کنکور آزاد اسلامی واحد دماوند  ظرفیت خودگران
 • دانشگاه پرستاری بدون کنکور آزاد اسلامی واحد ورامین
 • دانشگاه پرستاری بدون کنکور آزاد اسلامی واحد آبادان
 • دانشگاه پرستاری بدون کنکور  پرستاری بدون کنکور اهواز
 • دانشگاه پرستاری بدون کنکور آزاد اسلامی واحد تویسرکان
 • دانشگاه پرستاری بدون کنکور آزاد اسلامی واحد تویسرکان  ظرفیت خودگران
 • برای مشاوره و راهنمایی درباره لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور میتوانید با مشاوران مجموعه فرست مشاور از راه هار زیر در ارتباط باشید.

مزایای تحصیل در ثبت نام بدون کنکور پرستاری

یکی از این مزایا این است که تحصیل در این رشته رایگان است ، در واقع پذیرفته شدگان پرستاری بدون کنکور نیازی به پرداخت شهریه در طول دوره تحصیل ندارند. مورد دیگر این است که آموزش در این زمینه ها در واحدهای دانشگاهی وزارت بهداشت انجام می شود که به دلیل سطح بالای آموزشی که این گروه از داوطلبان مشاهده می کنند ، یک مزیت ویژه محسوب می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *