ثبت نام پیراپزشکی بدون کنکور

پیراپزشکی بدون کنکور 1400

هر سال رقابت برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی افزایش می یابد و به خاطر موقعیت های شغلی خوب این رشته ها به نسبت گروه های آموزشی ریاضی، انسانی و ….تعداد متقاضیان برای این رشته ها هر سال افزایش می یابد از این رو ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور مزیت فوق العاده ای محسوب می شود.

برای رشته پزشکی که به هیچ وجه بدون کنکور را نداریم و تنها راه به نسبت آسان آن از طریق لیسانس به پزشکی می باشد.برای رشته های پیراپزشکی همچون اتاق عمل، هوشبری، علوم آزمایشگاهی، مدارک پزشکی، بهداشت عمومی، بهداشت خانواده، بهداشت مبارزه با بیماری ها،تکنسین سلامت دهان و دندان،بهداشت حرفه ای، مامایی و…. می باشد.

پیراپزشکی بدون کنکور | فرست مشاور

چرا این رشته ها باید بدون کنکور باشد؟

به علت نیاز وزارت بهداشت هر سال تقریبا یه سری از رشته ها بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی اعلام می شود ممکن هست یک شهر دارای چندین رشته از رشته های بالا باشد که این طبق اطلاعیه مشخص خواهد شد.

آیا رشته پرستاری بدون کنکور وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله ممکن هست که رشته پرستاری نیز بر اساس اطلاعیه ای که صادر میشود جزء رشته های بدون کنکور اعلام شده از سوی وزارت بهداشت باشد. پس در باره اطلاعیه راجب بهتر است در پیج اینستاگرام فرست مشاور باشید تا اطلاع رسانی در این باره انجام شود و از ثبت نام جا نمونید.آدرس صفحه اینستاگرامی در پایین صفحه نیز می باشد.

شرایط رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

شرایط این رشته ها بر اساس جدول زیر آمده است که با توجه به این شرایط داوطلبان متقاضی حق ثبت نام در این رشته ها را دارند.

شرط اولشرط دومشرط سومشرط چهارم
بومی گزینی 6 سال تعهد خدمت با حقوق و مزایا و بیمهگزینش بر اساس سوابق تحصیلی دیپلمرشته های پیراپزشکی نیمه متمرکز می باشند
شرایط رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

برای مشاوره و راهنمایی درباره رشته های پیراپزشکی بدون کنکور میتوانید با مشاوران مجموعه فرست مشاور از راه هار زیر در ارتباط باشید.

نحوه ورود به رشته های پیراپزشکی بدون کنکور

بر اساس اطلاعیه صادر شده از سوی وزارت بهداشت ممکن است جدب برای ورودی مهر یا بهمن باشد که البته تا به امروز برای ورودی مهر ماه را شاهد بودیم ولی چون این رشته ها مورد نیاز وزارت بهداشت می باشد ممکن است برای ورودی بهمن ماه نیز اعلام نیاز برای نیرو هایی از جمله پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، علوم آزمایشگاهی، تکنسین سلامت دهان و دندان، مدارک پزشکی، بهداشت و …. شود.

توجه: داوطلبان متقاضی باید حتما دیپلم نظام جدید (3-3-6) داشته باشند یا اینکه دیپلم و پیش دانشگاهی و یا دیپلم و مدرک کاردانی داشته باشند تا بتوانند این رشته ها را ثبت نام کنند.

پیراپزشکی بدون کنکور | فرست مشاور

پزشکی بدون کنکور

تا به امروز به غیر از رشته های پیراپزشکی که لیست رشته ها رابالا گفتیم رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و د ارو سازی بدون کنکور نداشتیم پس هر کجا که این رشته ها را جزء رشته های بدون کنکور اعلام کردند بدانید که جز دروغ و کذب چیزی بیشتر نیست.

البته لیسانس به پزشکی را داریم که با توجه به شرایط قید شده و البته با آزمون می باشد ولی خب آزمونی که از کنکور سراسری بسیار آسان تر می باشد و البته تعداد داوطلبانی که شرکت میکنند نیز به نسبت کنکور سراسری تجربی بسیار راحت تر می باشد.

برای مشاوره و راهنمایی درباره رشته های پیراپزشکی بدون کنکور میتوانید با مشاوران مجموعه فرست مشاور از راه هار زیر در ارتباط باشید.

رشته دامپزشکی بدون کنکور

رشته دامپزشکی نیز دارای محبوبیت بین داوطلبان می باشد و چون جزء رشته های پزشکی می باشد مورد تقاضا نیز می باشد این رشته نیز در دانشگاه آزاد بدون کنکور ارائه می شود و داوطلبان متقاضی می توانند برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور مهر 1400 یا ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور بهمن 1400 در این رشته اقدام کنند و با توجه به شرایط صادر شده از سوی دانشگاه آزاد شرایط خود را تطبیق دهند و نسبت به ثبت نام خود در این رشته اقدام کنند.

هر سال نیز رشته هایی هم چون پیراپزشکی در دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ارائه می شود که میتوانید بر ای این رشته های پیراپزشکی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیز اقدام کنید که البته این رشته ها نیز بدون کنکور می باشند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *